021-36026572

آیا آیلتس فقط تکنیک است؟

آیا آیلتس فقط تکنیک است؟
1401/06/20
11 بازدید
دسته بندی:

آیا آیلتس فقط تکنیک است؟

آیا آیلتس فقط تکنیک است؟
این موضوع  یکی از تکراری ترین موضوعات غیر علمی در آموزش زبانهای خارجی است! بارها و بارها در کلاسهای گوناگون و مکانهای مختلف این جمله را شنیده ایم، حتی از زبان بعضی از اساتید زبان انگلیسی!!
در اصل ما در اینجا به دنبال مقصر نمی گردیم بلکه فقط به دنبال جواب این سوال هستیم که چقدر این موضوع با واقعیت آیلتس همخوانی دارد و آیا واقعا چنین چیزی وجود دارد و ما از آن بی خیریم؟
باید این واقعیت را بپذیریم که امتحانات بین الملی زبان انگلیسی مخصوصا آیلتس که موضوع بحث ما است هیچ شباهتی با آزمون هایی که ما در ایران به زبان انگلیسی شرکت کرده ایم شبیه نیست( بیشتر این آزمونها در ایران حفظیات محور هستند، شب امتحان بخوان و برو آزمون را شرکت کن!) آیلتس شما را در تمامی مهارتها که خود از آن آگاه هستید درگیر می کند و هیچ راه فراری هم ندارد. برگردیم به موضوع اصلی مقاله، پس آیلتس چه نوع تکنیک آموزشی نیازمند است؟ در اصل اول باید تکینیک را تعربف کنیم تا بدانیم با چه چیزی مواجه هستیم:
تکینیک به استفاده از معلومات آموزشی  ما که در طول کلاسهای درسی فرا گرفته ایم گفته می شود، به این معنی که چگونه از اطلاعات آموزشی خود به صورت بهینه استفاه بکنیم.  در ادامه مطلب را با اشاره به یک مثال ساده که همه ما بسیار آنرا شنیده ایم شرو ع می کنم.
فرض کنیم که قصد انجام یک تست خواندن(ریدینگ) را داریم و شروع به خواندن متن برای رسیدن به پاسخ و یا فقط با دقت در سوالات به دنبال جواب هستیم.  آیا می شود با ترجمه متن به فارسی و یا با اطلاعات کم در حوزه زبان انگلیسی به ویژه دایره واژگان به جواب سوالات رسید؟ آیا می شود با خواندن یک سری جزوات آموزشی و حفظ کردن چندی موضوع به جواب مناسب  رسید؟و در آخر آیا می شود اول و آخر پاراگراف را خواند و جواب سوالات را پیدا کرد…..صد در صد جواب خیر خواهد بود!   چرا….


به این علت که شما معلومات کافی برای درک موضوع بحث ریدینگ را ندارید، پس در نتیجه استفاده از اطلاعات آموزشی و یا تکنیک ها بی فایده خواهند بود. در اصل تکنیک ها زمانی برای شما کاربردی است که سطح زبانی بالایی دارید و تمامی مهارت های زبان انگلیسی شما به حد مطلوب رسیده اند، سپس می توانید از آن استفاده کنید. در آخر باید به این نکته آموزشی به دقت گوش فرا دهید که اگر دانش آموزی سطح زبانی خوبی ندارد و در مهارتهای زبان انگلیسی دچار مشکل است به هیچ عنوان نباید به دنبال استفاده از تکینکها باشد که به طور قاطع برای او قابل استفاده نخواهد بود.