021-36026572

روش های یادگیری زبان (پارت هفتم)

روش های یادگیری زبان (پارت هفتم)
1398/07/14
1 بازدید
دسته بندی:

روش های یادگیری زبان (پارت هفتم)

یکی از عواملی که باعث بالا رفتن اعتماد به نفس زبان آموزان میشود، دانستن تلفظ صحیح کلمات و لهجه ی خوب و استاندارد است. اشتباه گفتن یک کلمه به ویژه در بزرگسالان باعث خجالت آنها شده و در مواردی می تواند مانع از ایجاد ارتباط موثر شود. از طرفی، افرادی که در کشورهای انگلیسی زبان زندگی نمیکنند و در زندگی روزمره خود با native speaker ها در تماس چندانی نیستند، دیرتر می توانند این مهارت را در خود تقویت نمایند. دانشمندان بر این عقیده هستند که یادگیری تلفظ صحیح و داشتن لهجه کاملا طبیعی پس از سن سیزده سالگی غیر ممکن است. با این وجود، به کارگیری راهکارهای زیر می تواند شما را در داشتن تلفظ صحیح لغات زبان انگلیسی کمک کند.

  1. از بین لهجه و تلفظ آمریکایی و انگلیسی یکی را انتخاب کنید.

تلفظ لغات در لهجه آمریکایی و انگلیسی با هم متفاوت هستند، بنابراین با انتخاب یکی از این دو روی تلفظ صحیح لغات تمرکز نمایید.

  1. فیلم و سریال ببینید و موزیک گوش دهید.

کلمات و جملاتی که در فیلمها، سریالها و موزیک ها می شنوید را با دقت گوش دهید و با تلفظ مشابه آنها را تکرار نمایید.

  1. از دیکشنری استفاده کنید.

ابتدا phonetics را یاد بگیرید و سپس تلفظ لغات را در دیکشنری چک کنید. دیکشنری های گویا مانند Longman نیز می توانند در این زمینه بسیار موثر باشند.

  1. به stress کلمات توجه کنید.

در کلمات چند سیلابی، یک بخش stress دارد و به عبارت دیگر محکم تر و کشیده تر تلفظ می شود. توجه به stress کلمات اهمیت بسیاری دارد چرا که می تواند معنی لغات را تغییر دهد. به عنوان مثال معنی کلمه  content با دو stress متفاوت را در دیکشنری چک نمایید.

  1. به intonation جملات دقت کنید.

در زبان انگلیسی جملات با آهنگ خاصی ادا می شوند که به آن intonation گفته می شود. دانستن intonation در جملات خبری و انواع سئوالات در تقویت تلفظ بسیار موثر خواهد بود.

در اینفوگرافیک زیر می توانید روشهای یادگیری و تمرین تلفظ زبان انگلیسی را مشاهده نمایید.